پنجشنبه 1 فروردین 1398

پیام دبیران کنگره

 | تاریخ ارسال: 1396/8/25 | 
بسمه تعالی

شانزدهمین کنگره ارتقاء کیفیت خدمات آزمایشگاهی تشخیص پزشکی ایران در شرایطی برگزار می شود که دستاوردهای هم اندیشی و همفکری صاحب نظران حوزه علوم آزمایشگاهی در کشور عزیزمان ایران طی پانزده دوره مستمر گذشته برگزاری این رویداد ملی، موجبات برکات فراوانی در عرصه خدمات تشخیص پزشکی بوده است. ارتقاء کیفیت ارائه خدمات آزمایشگاهی، ورود تکنولوژی های جدید، اعتبار بخشی خدمات آزمایشگاهی، توجه بیش از پیش به حقوق بیمار و مراجعین، تقویت روحیه تحقیق و تتبع و همگرایی اقشار مختلف جامعه آزمایشگاهی در نیل به خواستگاه های اجتماعی همکاران این حوزه از آن جمله هستند.

یازده دوره برگزاری پیاپی این رویداد به صورت بین المللی و حضور شخصیت های علمی برجسته از 5 قاره جهان در ادوار مختلف کنگره، نشانگر تعاملات و ارتباطات مستحکم بین المللی دبیرخانه علمی این همایش است.

بیش از 3 سال است که برنامه های علمی این رویداد در سایت IFCC نمایه می گردد و انجمن دکترای علوم آزمایشگاهی به عنوان برگزار کننده اصلی کنگره ارتقاء کیفیت عضو رسمی این انجمن و شاخه آسیا پاسیفیک آن (EFLM) می باشد و امروزه نمایشگاه جانبی تجهیزات و ملزومات آزمایشگاهی کنگره ارتقاء کیفیت خدمات آزمایشگاهی نقطه عطفی در شکل گیری سیاست های IVD کشور گردیده است و بسیاری از موارد این سیاست ها توسط همکاران آزمایشگاهی تدوین و اعمال می گردد.

مایه مباهات است که از مسیر همگرایی و هم اندیشی فرهیختگان جامعه آزمایشگاهی کشور، کنگره ارتقاء کیفیت خدمات آزمایشگاهی تشخیص پزشکی ایران امروزه به یکی از معتبرترین همایش های جامعه پزشکی در سطح کشور و چه بسا خاورمیانه بدل گردیده است. امید است با مساعی بیش از پیش همکاران ذی تاثیر در برگزاری این رویداد ملی شاهد درخشندگی توانمندی های این جامعه فهیم در عرصه های نوین دیگر باشیم.

 

                                                  دکتر رضا محمدی                                         دکتر علی صادقی تبار                        

دفعات مشاهده: 2594 بار   |   دفعات چاپ: 296 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر