پنجشنبه 4 بهمن 1397

نخستین جلسه کمیته علمی

 | تاریخ ارسال: 1396/7/18 | 
نخستین نشست هم اندیشی یازدهمین کنگره بین المللی و شانزدهمین کنگره کشوری
ارتقاء کیفیت خدمات آزمایشگاهی تشخیص پزشکی ایران


 
نخستین نشست هم اندیشی کنگره ارتقاء کیفیت به عنوان یکی از بزرگترین رویدادهای علمی جامعه آزمایشگاهی، بیست و هفتم شهریور ماه با حضور دکتر بوترابی رییس کنگره، دکتر محمدی دبیر علمی کنگره، دکتر صادقی تبار دبیر اجرایی کنگره و اعضای کمیته علمی جهت تعیین محورهای کنگره برگزار شد.

مسئولین برگزاری شانزدهمین کنگره ارتقاء کیفیت همواره تلاش می کنند در این نشست ها با برنامه ریزی و دعوت از اساتید و صاحب نظران؛ زمینه مناسب جهت هم اندیشی، تبادل اطلاعات و ارائه دانش به روز همکاران در رشته های مختلف علوم آزمایشگاهی را فراهم آورند.

در ابتدا دکتر بوترابی رییس کنگره ضمن خوشامدگویی به اعضای کمیته علمی به عناوین پیشنهادی محورها اشاره کرد و اذعان داشت: برخی از همکاران عناوینی را جهت تعیین محورها پیشنهاد داده اند. بهتر است موارد دیگر نیز در این جلسه مطرح شود تا در نهایت به جمع بندی مناسبی دست یابیم.

دکتر محمدی دبیر علمی شانزدهمین کنگره ارتقاء کیفیت بیان نمود: برگزاری برنامه ای مناسب در زمینه علوم آزمایشگاهی با یاری همکاران امکان پذیر است. در دوره های قبلی، اعضای کمیته علمی در راستای کنگره سال گذشته و برنامه های آتی کنگره پیش رو انتقادات و پیشنهادات خود را مطرح می کردند. تلاش نمودیم امسال با دسته بندی سه دوره براساس برخی موضوعات و تعیین وضعیت نسبی پانل ها سریع تر به نتیجه مطلوب دست یابیم. شایان ذکر است این تقسیم بندی مطلق نیست و ممکن است اختلاف نظرهایی وجود داشته باشد.

وی افزود: با در نظر گرفتن فراوانی محورها می توان درصد اختصاص یافته به آن ها را در سال های گذشته مشخص و بر اساس نیاز موجود تغییراتی را ایجاد نمود. تکراری بودن برخی پانل ها به دلیل ضرورت آن ها است.

در نهایت هر یک از اعضای کمیته علمی نظرات و پیشنهادات خود را هنگام بحث و بررسی هر محوری مطرح نمودند تا موضوعات کاربردی و علمی به عنوان محورهای شانزدهمین کنگره ارتقاء کیفیت انتخاب شود.

مطالب مشابه


دفعات مشاهده: 1474 بار   |   دفعات چاپ: 142 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر