سه شنبه 1 بهمن 1398

ارزیابی روش های HbA1c: تجارب آزمایشگاه های مرجع IFCC و NGSP

 | تاریخ ارسال: 1398/1/14 | 
ارزیابی روش های HbA1c:
تجارب آزمایشگاه های مرجع IFCC و  NGSP

 
               اطلاعات کارگاه

تاریخ شروع کارگاه: شنبه 1398.01.31

ساعت برگزاری کارگاه: 16:30-14:30

هزینه ثبت نام: رایگان


 


 
سخنران کارگاه:
                                                                                                     
دکتر ارنا لنترز وسترا
1ایسالا ، هلند
2 آزمایشگاه مرجع اروپایی Glycohemoglobin، ایسالا، هلند
Erna.Lentersgmail.com
 
 
 
خلاصه کارگاه

چند سال پیش، HbA1c  به عنوان یک نشانگر تشخیص دیابت که حاصل استانداردسازی جهانی آزمایش HbA1c بود مطرح شد و پیشرفت های عمده در عملکرد تحلیلی روش های مختلف HbA1c توسط تولیدکنندگان، این نشانگر را به جامعه جهانی معرفی کرد. اما سوال مطرح شده این است که یک روش HbA1c  چگونه باید باشد؟و تاثیر دقت و تعصب در نتیجه گیری چه تاثیری در  عملکرد بالینی دارد؟
به طور کلی ، اگر یک روش HbA1c دارای استاندارد NGSP از طرف سازنده باشد، عملکرد تحلیلی در این زمینه کفایت می کند. البته از آنجا که در برخی از موارد آزمایشات HbA1c با عملکرد ضعیف تحلیلی نیز در طرح های کیفی خارجی تایید شده است، این فرضیه باید به چالش کشیده شود.
در آزمایشگاه مرجع ما، عملکرد تحلیلی روش های مختلف HbA1c، روش های آزمایشگاهی و روش های نقطه مراقب بر اساس پروتکل های CLSI تایید شده و معیارهای عملکرد تحلیلی مختلف بررسی شدند. علاوه بر آن، تفسیر ارزش های HbA1c در میان متخصصان مراقبت های بهداشتی مورد بررسی قرار گرفت که در کنار نتایج مطالعات ارزیابی، یافته های قابل توجهی را ارائه داد. در این کارگاه، تجربیاتم را در مورد ارزیابی روش های HbA1c با شرکت کنندگان در میان خواهم گذاشت. علاوه بر آن، معیارهای عملکردی مختلف مورد بحث قرار خواهد گرفت و نتایج برخی از مطالعات ارزیابی ما برای نشان دادن تاثیر عملکرد تحلیلی یک روش HbA1c بر عملکرد بالینی نشان داده خواهد شد.

 گروه مخاطب: -

اهداف یادگیری: -


 
 


دفعات مشاهده: 274 بار   |   دفعات چاپ: 55 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر